Czy można w bezpieczny sposób schudnąć 8-9% w ciągu 9-10 dni?

Według najnowszych badań przeprowadzonych na dużych grupach kobiet i mężczyzn, ściśle przestrzegających zasad stosowania bardzo niskokalorycznej diety ketogenicznej, już w ciągu 10 dni można stracić nawet do 9% masy ciała.

Jest to możliwe dzięki dwóm makroskładnikom zastosowanym w diecie: proteinom serwatkowym i roślinnym oraz tłuszczom MCT. Ich niedawno odkryte współdziałanie powoduje szybką redukcję tkanki tłuszczowej, chroniąc jednocześnie masę mięśniową. Wspomniane badania wykazały także, że dieta ketogeniczna o dziennej wartości energetycznej od 600 do 900 kcal jest o wiele bardziej skuteczna niż głodówka.


Dlaczego tradycyjne diety są zazwyczaj nieskuteczne?

Tradycyjne wielotygodniowe diety odchudzające są z reguły bardzo trudne do ukończenia, a jeśli już nawet udaje się je ukończyć, to utracone kilogramy szybko są przywracane przez tzw. „efekt jo-jo”. Ponadto dietetycy układający programy żywieniowe nie zwykli informować swych podopiecznych o mechanizmie obronnym.

Mechanizm ten jest uruchamiany przez organizm podczas stosowania diety o zmniejszonej kaloryczności. W takich warunkach następuje samoistne spowolnienie procesów metabolicznych i – podobnie jak u niedźwiedzi zapadających w sen zimowy – organizm ogranicza do minimum redukcję tkanki tłuszczowej.


Kłopotliwa alternatywa


skuteczna dieta

Opracowana niedawno w USA bardzo niskokaloryczna dieta KE Diet powoduje wprawdzie przyspieszenie metabolizmu w wyniku przejścia organizmu w stan ketozy, jednakże jej stosowanie jest bardzo uciążliwe: pacjent musi przez 10 dni nieprzerwanie chodzić z podłączoną do nosa rurką, przez którą podawany mu jest pozbawiony smaku roztwór ekstraktów proteinowo-tłuszczowych, tłoczony pompką z umieszczonego w plecaku pojemnika. Koszt takiej diety to niebagatelne, „jedyne” 1500 USD.


Czy nie ma lepszej metody?

Odpowiednikiem amerykańskiej KE Diet, znanej w Europie pod nazwą Tube Diet (Diety Rurkowej), jest opracowana niedawno przez nas seria Niskokalorycznych Diet Ketogenicznych islaverde®. W dietach tych pozbawione smaku ekstrakty zastąpione zostały mieszankami zmielonych kriogenicznie (w temp. –60°C) do postaci pudru, w 100% naturalnych wysokotłuszczowych składników roślinnych: miąższu kokosa bogatego w tłuszcze MCT i ziaren kakaowca oraz koncentratu protein roślinnych lub serwatkowych WPC80.

Z mieszanek tych przyrządza się doskonale przyswajalne koktajle oraz zupy o łącznej wartości energetycznej 600-850 kcal, stanowiące kompletne dzienne menu diety. Poza kokosem, kakaowcem i proteinami w skład mieszanek wchodzą: ziarna kawy Arabica, liofilizowane owoce aronii, suszone warzywa z dodatkiem nierafinowanych olejów tłoczonych na zimno, o odpowiednim stosunku kwasów omega-3 do omega-6.


Jak działa Niskokaloryczna Dieta Ketogeniczna islaverde®?


skuteczna niskokaloryczna dieta

Już w 2-3 dniu stosowania diety islaverde® organizm przechodzi w tzw. metaboliczny stan ketozy, w którym cały niedobór energetyczny pokrywany jest z rozkładu własnej tkanki tłuszczowej. Temu procesowi towarzyszy obniżenie poziomu insuliny oraz greliny (hormonu apetytu), co bardzo ułatwia ukończenie diety. Przekonują nas o tym setki pozytywnych opinii otrzymywanych od wdzięcznych klientów, mile zaskoczonych spektakularnymi efektami odchudzania ketogenicznego.

Bardzo niskokaloryczne diety ketogeniczne (VLCKD) mogą być stosowane cyklicznie co kilka tygodni, ponieważ – oprócz skutecznej redukcji tkanki tłuszczowej, ochrony tkanki mięśniowej i oczyszczania organizmu z toksyn – wykazują one także szereg istotnych właściwości terapeutycznych: m. in. bardzo energetyzują organizm, poprawiają krążenie i mikrokrążenie krwi oraz regulują gospodarkę glukozowo-tłuszczową, niwelując oporność insulinową i obniżając wysoki poziom utlenionego cholesterolu LDL. Diety VLCKD działają także bardzo korzystnie na funkcjonowanie systemu nerwowego i pracę mózgu.
Diety islaverde® przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Są idealne dla osób podejmujących umiarkowaną aktywność fizyczną. Osoby mniej aktywne fizycznie mogą natomiast wybrać pomiędzy dietami bardzo nisko-kalorycznymi, bądź wesprzeć odchudzanie zwiększonym efektem termo-ketogenicznym.

Znajdź swoją idealną dietędieta spalanie tkanki tłuszczowej

Prawda o spalaniu tkanki tłuszczowej

Najskuteczniejszym „spalaczem tłuszczu”, 100-krotnie szybszym, niż najlepsze tabletki, czy suplementy diety, nieporównywalnie skuteczniejszym nawet od intensywnego wysiłku, jest nasza wątroba...diety sportowe

Diety ketogeniczne dla osób z nadwagą uprawiających sport

Najefektywniej spalamy tłuszcz podczas wysiłku fizycznego, będąc w stanie ketozy. Czyżby była to nowa recepta na redukcję tkanki tłuszczowej dla sportowców-amatorów, którzy narzekają na tzw. efekt trenujesz-tyjesz (ang. train-gain)?diety w terapii

Terapeutyczne właściwości diet ketogenicznych

Druga połowa XX wieku przyniosła lawinowy wzrost zapadalności na choroby wywołane zmianą nawyków żywieniowych. Otyłość, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby serca, krążenia, mózgu (Alzheimer, Parkinson) oraz nowotwory mają to samo podłoże: za wysoką podaż glukozy...
słownik

© Islaverde